Kurkumi kompleks ingveri, C- ja E-vitamiiniga, 60tk

Toidulisand. Meie kurkumi kompleksi unikaalsed koostisosad on tugeva antioksüdatiivse toimega (rakke kaitsev) ja toetavad maksa, liigeste, aju, naha, südame ja immuunsüsteemi tervist.

Kompleksis sisalduv CurQfen® kurkuminoidi valem on kõige ohtum ning eriti kõrge biosaadavusega kurkuminoid. Lisatud ingveri ekstrakt, C- ja E-vitamiin toetavad veelgi nende kahe imejuure kasulikku toimet.

KOOSTISOSAD: Kurkumiekstrakt lambaläätse pulbriga (Curcuma Longa L., risoom) CurQfen®*, kurkumipulber (Curcuma longa L., risoom) umbes 2% kurkuminoide, ingveripulber (Zingiber officinale, risoom), C-vitamiin (L-askorbiinhape), hüdroksüpropüülmetüültselluloos (glaseeriaine, kapsli materjal), ingveriekstrakt (Zingiber officinale, risoom), E-vitamiin (D-alfa-tokoferüülatsetaat).

46.00 

Laos


gluteenivaba

laktoosivaba

vegan

vegetaarne

unsplash image Tasuta transport üle 50€ tellimusel

Logi sisse ja saa igalt ostult 5% ostusummast tagasi!

Meie kurkumi kompleksi unikaalsed koostisosad on tugeva antioksüdatiivse toimega (rakke kaitsev) ja toetavad maksa, liigeste, aju, naha, südame ja immuunsüsteemi tervist.

Kurkum ehk turmeric, mõnede kohaselt ka kui maagiline juur või eluvürts, kuna sellele idamaadest pärit vürtsile omistatakse hulganiselt kasulikke omadusi. Kuigi kurkumit on ajurveeda meditsiinis kasutatud aastatuhandeid, teatakse teda Euroopas rohkem tavalise vürtsina.

Turmeric (curcuma longa), teatakse kui kollast ingverit või India safronit, on ingveri perekonda kuuluv taim. Ta on pärit Lõuna-Aasiast ja seda kasvatatakse laialdaselt troopilistes piirkondades.

Kurkumi juur on väga sarnane ingverile, kuid ta on intensiivselt kollane. Kooritud juurt kasutatakse toorelt ja kuivatatult maitse- ja värvainena. Kurkumi juur toetab seedimist.

Kurkumist leiduvaid fütokemikaale kutsutakse kurkuminoidideks. Tervikuna kutsutakse neid aktiivseid koostisosasid kurkumiiniks. Kurkumiinil on üks kõrgemaid ORAC väärtuseid – isegi kõrgem kui goji marjadel, mustikatel või kibuvitsal. ORAC väärtus näitab antioksüdantide hulka toidus, ehk toidu võimekust neutraliseerida vabasid radikaale. Vabad radikaalid on eriti ebastabiilsed molekulid, mis võivad kahjustada rakustruktuure terves kehas tänu oksüdeerimisprotsessile. Suur osa kurkumiini kasulikke omadusi tuleb just tänu tema antioksüdatiivsetele omadustele.

Läänemaailmas on kurkumit uuritud juba tükk aega. Selle aktiivne koostisosa kurkumiin on muutnud tuntud nimeks teadusmaastikul. US National Library of Medicine loetleb rohkem kui 5,000 teaduslikku publikatsiooni üle maailma, mis sisaldab märksõna “kurkumiin”, millest rohkem kui 4,500 on avaldatud viimase 12 aasta jooksul.

Lisaks kurkumile on ingver, samuti Zingiberaceae perekonnast, üks meie aja kõige lootustandvamaid väetaimi. Temas leiduvad eeterlikud õlid ja mõruained teevad ingveri kasutusvõimaluse eriti laiaks ning oma kasulikkuses võrdseks kurkumiga.

Vastavalt viimastele teadusavastustele on Nahrin töötanud välja innovatiivse kõrge biosaadavusega kurkumi kompleksi, mis on kombineeritud võimeka ingveriga.

KOOSTISOSAD: Kurkumiekstrakt lambaläätse pulbriga (Curcuma Longa L., risoom) CurQfen®*, kurkumipulber (Curcuma longa L., risoom) umbes 2% kurkuminoide, ingveripulber (Zingiber officinale, risoom), C-vitamiin (L-askorbiinhape), hüdroksüpropüülmetüültselluloos (glaseeriaine, kapsli materjal), ingveriekstrakt (Zingiber officinale, risoom), E-vitamiin (D-alfa-tokoferüülatsetaat).

* CurQfen®. Koostis: 35-40% kurkumi ekstrakt, 60-65% lambaläätse pulber. Kurkuminoidid: kurkumiin 72-78%, BDMC (Bisdemethoxycurcumin) 2,5 – 3,5%, DMC (Demethoxycurcumin) 12-15%.

AKTIIVSED KOOSTISOSAD

KURKUM

Kurkumiini kasulikkus sportimisel ja lihaste taastumisel:

 • Kurkumiini tarbimine võib vähendada sportimisest tingitud lihaskahjusid
 • Lisaks on kurkumiin antioksüdant mis võib pärast sportimist kehas tekkinud  põletikumarkereid ning lükata edasi kangete lihaste tekkimise
 • Lihaste regeneratsioon võib samuti paraneda kurkumiini tarbimisel
 • Isegi Rahvusvaheline Olümpiakomitee soovitab sportlastel tarbida kurkumit paremaks taastumiseks


Kurkumiini positiivne mõju:

 • Aitab säilitada maksa tervist
 • Aitab säilitada immuunsüsteemi tõhusust
 • Aitab säilitada vastupanuvõimet allergiatele
 • Omab märkimisväärseid antioksüdantseid omadusi
 • Toetab vere tootmist ja kvaliteeti
 • Toetab südame tööd
 • Toetab vereringet
 • Aitab säilitada kopsude ja ülemiste hingamisteede tervist
 • Toetab närvisüsteemi talitlust
 • Kasutatakse seedimise hõlbustamiseks
 • Aitab toetada normaalset maksafunktsiooni
 • Aitab kaasa seedeelundite kehavedelike tootmise stimuleerimisele
 • Toetab maksa ja sapiteede talitlust
 • Aitab kaasa seedemugavusele
 • Aitab hõlbustada rasvade seedimist
 • Aitab toetada seedimist
 • Leevendab põletiku
 • Leevendab lihas- ja liigesevalu
 • Soodustab head vaimset tasakaalu
 • Hoiab ära rasvade kogunemise ja hõlbustab nende ladestumist maksa poolt


KURKUMIINI BIOSAADAVUS

Kurkuminoidid, sealhulgas kurkumiin, on Curcuma longa bioloogiliselt aktiivsed komponendid. Kurkumiin ise on kehale halvasti biosaadav, kuna see on vees halvasti lahustuv. Biosaadavus viitab sellele, kui hästi toimeaine imendub, jaotub ja organismis pärast manustamist ära kasutatakse. Probleem kurkumiiniga on see, et see imendub seedetraktis halvasti ja läbib suurema osa kehast muutumatul kujul.

Kurkumiini biosaadavuse parandamiseks kasutame innovaatilist kurkumiini kompleksi CURQFEN®.

CURQFEN®

CurQfen®: uuenduslik kurkumiini valem, mida iseloomustab parem biosaadavus ja tõhusus. Tehnoloogia kombineerib kurkumiini teiste sünergiliste ühenditega, et optimeerida imendumist kehas ja seeläbi maksimeerida tervisele potentsiaalselt kasulikke mõjusid.

CurQfen® põhineb kurkumiini ja lambaläätse kiudude kombinatsioonil. See kombinatsioon loob ainulaadse maatriksi, mis suurendab oluliselt kurkumiini lahustuvust. See parandab imendumist seedetraktis, mille tulemusena suureneb biosaadavus. See on väga oluline, kuna kurkumiin imendub kehas sageli ainult piiratud ulatuses tänu oma maldalale vesilahustuvusele ning kiirele väljutamisele seedekulglast.

Lisaks pakub CurQfen® eelist aeglasema kurkumiini vabanemise näol seedetraktis. See võimaldab pidevat ja püsivat imendumist, mis omakorda toob kaasa pikaajalisema toime kehas. See on eriti oluline, kuna paljud kurkumiini tervisele kasulikud omadused on seotud regulaarse ja järjepideva tarbimisega.

Uuringud on näidanud, et CurQfen® pakub võrreldes tavapäraste valemitega märkimisväärset kurkumiini biosaadavuse kasvu. See tähendab, et sama annuse juures on suurem kogus kurkumiini vereringes, et avaldada oma kasulikke mõjusid.

CurQfeni® paranenud biosaadavus avab uusi kurkumiini võimalikke kasutusvaldkondi toidulisandina, toetava teraapiana mitmesuguste terviseseisundite puhul ja ennetavate tervisestrateegiate osana.

Võrreldes teiste kurkumiini toorainetega, millel on paranenud biosaadavus, ei sisalda CurQfen potentsiaalselt kahjulikke lisandeid, nagu polüsorbaat 80 (kasutatakse tihti liposoomsetes preparaatides, kuid see ei ole mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks), ega lisaaineid, nagu gamma-tsüklodekstriin.

Loe CurQfen teadusuuringutest siit.

FENUMAT™

CurQfen® on toodetud kasutades patenteeritud mikrotoitainete tehnoloogiat FENUMAT™. See tehnoloogia põhineb lahustuval kiul (galaktomannaanid) lambaläätse seemnetest. Lambaläätse galaktomannaanide unikaalne keemiline struktuur muudab selle ideaalseks platvormiks õlide ja hüdrofoobsete molekulide laadimiseks optimeeritud tingimustes. Vee baasil toimiv protsess ja orgaaniliste lahustite ning sünteetiliste abiainete puudumine eristavad FenuMAT™-i esimesena kommertslikult elujõulise ROHELISE lähenemisena fütonutrientide kohaletoimetamisele.

FenuMAT™ tehnoloogia esindab murrangulist sammu kurkumiini biosaadavuse optimeerimisel. See seob end efektiivselt kurkuminoididega ja moodustab amorfseid kurkumigalatkomannaanosiide (kurkumi-galaktomannaani biokompleks ehk CGM), millel on mukoadhesiivne (limaskestale kleepuv) toime. See sünergiline ühend parandab oluliselt imendumist seedetraktis, suurendades seeläbi kurkumiini biosaadavust. See tehnoloogia avardab seega kurkumiini kasutusvõimalusi toidulisandina ja ennetava tervise strateegiate komponendina.

FenuMAT™ tehnoloogia eelised:

 • FenuMAT™ kontrollib kurkumiini vabanemist kehas. Kurkumiin imendub seega ühtlaselt ja pidevalt pikema aja jooksul. See toob kaasa pikaajalisema ja tõhusama toime võrreldes tavaliste kurkumiini preparaatidega.
 • Uuringud on näidanud, et FenuMAT™ suurendab oluliselt kurkumiini biosaadavust, mis tähendab, et suurem kogus kurkumiini on samas annuses vereringes kättesaadav. See avab uusi võimalusi kurkumiini kasutamiseks terviseuuringutes ja kliinilises praktikas.
 • 100% looduslik
 • Ei sisalda sünteetilisi emulgaatoreid/abiaineid
 • Funktsionaalne, prebiootikumide vahendatud kohaletoimetamine
 • FenuMAT™ ei sisalda lambaläätse fütoaineid (tootmiseks kasutatakse puhastatud toidukiudu) ja seetõttu sobib see toidutoodetes kasutamiseks.

 

INGVERI EKSTRAKT JA PULBER

Ingveri ekstrakt:
Tooraine päritolu on India. Ekstrakt on standardiseeritud vähemalt 4% gingerooli sisaldusele.

Ingveripulber:
Ingveripulbrit toodetakse koos ingveri ekstraktiga. Ingverit kasvatatakse, koristatakse ja töödeldakse Tais. Töödeldakse ainult kauneid kollaseid risoomid, mis sisaldavad eriti palju väärtuslikke koostisosi. Umbes 2-2,5 kilogrammist ingveri juurtest tehakse 1 kilogramm ingveripulbrit.

Ingverit kasutatakse laialdaselt tüütute hingamisteede probleemide leevendamiseks, seedimise toetamiseks ja merehaiguse ärahoidmiseks ja leevendamiseks.

 • Aitab kaasa elujõu/energia tõstmisele
 • Kasulik väsimuse korral
 • Omab stimuleerivaid ja toniseerivaid omadusi, mis aitavad kaasa vastupidavusele väsimusele
 • Aitab säilitada tervislikku veresuhkru taset
 • Hingamisteede tervise säilitamine
 • Bronhide tervise säilitamine
 • Aitab säilitada optimaalset sekretsiooni hingamisteedes
 • Aaitab kaasa hingamisteede normaalsele talitlusele
 • Säilitab hingamisteede immuunsuse optimaalse aktiivsuse
 • Aitab säilitada immuunsust
 • Omab märkimisväärseid antioksüdantseid omadusi
 • Aitab kaasa veresoonte tervisele, mis omakorda aitab hoida tervet südant
 • Aitab toetada seedimist
 • Aitab kaasa sooletrakti normaalsele talitlusele
 • Aitab kaasa füüsilisele heaolule
 • Aitab kaasa mao normaalsele talitlusele varase raseduse korral
 • Aitab ära hoida sõiduki kasutamisega kaasnevat iiveldust ja oksendamist ja/või merehaigust


C-VITAMIIN

C-vitamiini tähtsus organismile on selgelt näha paljudest tervisealastest väidetest.

 • C-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
 • C-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele intensiivse füüsilise koormuse ajal ja pärast seda
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
 • C-vitamiin aitab vähendada väsimust ja kurnatust
 • C-vitamiin aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele vaimsele funktsioonile
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni moodustumisele luude normaalseks talitluseks
 • C-vitamiin on vajalik normaalsete luude säilitamiseks
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni moodustumisele kõhre normaalseks talitluseks
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni moodustumisele normaalseks nahafunktsiooniks
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni moodustumisele igemete normaalseks talitluseks
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni moodustumisele hammaste normaalseks talitluseks
 • C-vitamiin aitab kaasa rakkude kaitsmisele oksüdatiivse stressi eest
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni moodustumisele, mis on vajalik veresoonte normaalseks talitluseks
 • C-vitamiin suurendab raua imendumist
 • C-vitamiin aitab kaasa E-vitamiini redutseeritud vormi taastumisele
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele vere kaltsiumitasemele.

 

E-VITAMIIN

E-vitamiin on kehas kõige olulisem rakukaitsevitamiin; see püüab kinni radikaalid, mis võivad rünnata keharakke. Seetõttu mängib E-vitamiin oma rolli ka immuunsüsteemi talitluses. E-vitamiini puudus põhjustab keha kaitse vähenemist ja äärmuslikel juhtudel võib põhjustada rakukahjustusi ning närvisüsteemi ja skeletilihaste kahjustusi. E-vitamiini toodavad eranditult taimed ja seda leidub peamiselt rasvarikastes toodetes, nagu taimeõlid (rapsiseemneõli, päevalilleõli, sojaõli), pähklid ja avokaadod. Tänu oma oksüdatiivsele toimele kasutatakse E-vitamiini toiduainetööstuses antioksüdandina, et stabiliseerida rasvu ja kaitsta neid rääsumise eest.

 • E-vitamiin aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest

 

MIKS ON MEIE KURKUMI KOMPLEKS HEA?

 • Innovatiivse CurQfen®-iga, eriti biosaadav kurkumi ekstrakt lambaläätsega, kombineeritud ingveripulbri ja -ekstraktiga.
 • Väga hea biosaadavus tänu FenuMAT™ tehnoloogiale.
 • Kõrgekvaliteedilised taimeekstraktid ja taimepulbrid kurkumast ja ingverist, kombineeritud looduslike vitamiinidega C ja E.
 • Peamiste toimeainete päritolu: India ja Tai.
 • 150 mg CurQfen® päevas + 45,5 korda parem biosaadavus.
 • Kõige ohutum kurkumi tooraine, millel on parandatud biosaadavus (üle 25 avaldatud uuringu).
 • Pole soovimatuid lisandeid nagu gamma-tsüklodekstriin.
 • Loodusliku vitamiin E ja vitamiin C-ga.


KASUTAMINE

1 kapsel päevas

Kogus: 60 kapslit.

toimeainete sisaldus1 kapsel
E-vitamiin4.2 mg α-TE, 35%*
C-vitamiin 40 mg, 50%*
TEISED KOOSTISOSAD
CurQFen® kurkuminoidid50 mg
Kurkumipulber100 mg
Ingveriekstrakt5 mg
Ingveripulber75 mg

* %NRV- % päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele

Tootja: Nahrin AG, Šveits. Maaletooja: Swiss Nahrin Estonia OÜ.

Mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Hoida kuivas, lastele kättesaamatus kohas. Mitte ületada päevast soovituslikku tarbimise kogust. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili.

Arvustust

There are no reviews yet

Ole esimene, kes hindab toodet “Kurkumi kompleks ingveri, C- ja E-vitamiiniga, 60tk”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Korduma kippuvad küsimused

Siit leiad vastused olulistele küsimustele

Kuidas tooteid osta saab? Kuidas maksta ja kuidas toimub kättesaamine?

Ostmiseks võite tulla meie esinduspoodi aadressil Roosikrantsi 17, Tallinn E-R 09-17 või tellida tooted www.nahrin.ee e-poest. Maksta saab turvaliselt Montonio vahendusel läbi pangalingi või pangakaardiga. Kauba saadame Teie valitud SmartPost (soovitame, kuna asub siseruumides), Omniva või DPD automaati või toob kuller Teile kauba koju. Üle 50€ tellimustele on transport pakiautomaati tasuta. Lisaks saate tellimusele ise järele tulla meie esinduspoodi. Sinu tellimus jõuab pakiautomaati reeglina 1-2 tööpäeva jooksul. Suuremate kampaaniate ajal nagu E-smaspäev või muud suurkampaaniad võib pakk Teieni jõuda kuni 5 tööpäevaga.

Kui e-poest tellimisega esineb tõrkeid, võite oma tellimuse soovi saata e-mailile myyk@nahrin.ee või helistada 618 0733.

Jah. Meie e-poes osteldes saad nüüd 5% ostusummast boonuspunktide näol tagasi. Boonuspunkte saad kasutada oma järgmistel ostudel soodustuse saamiseks. Punktide kogumiseks ja kasutamiseks pead olema logitud sisse oma kasutajakontoga.

Iga kulutatud euro eest meie e-poes teenid 5 boonuspunkti (0,05€) ehk 5% oma ostusummast. 100 punkti on väärt 1€, mida saad kasutada ostukorvis soodustuse saamiseks.

Näide: teed meie e-poes 50€ tellimuse, mis teenib Sulle 50 x 5 = 250 boonuspunkti, mida saad kasutada näiteks oma järgmisel ostul allahindluse saamiseks. 250 punkti = 2,5€.

Nahrin alustas tervisetoodete valmistamist juba aastal 1954 Šveitsis, Sarnenis. Praeguseks on sellest kasvanud välja armastatud tervise ja ilutoodete ning maitseainete bränd ligi 30-s riigis üle maailma. Alates Euroopast kuni Jaapani ja Lõuna-Koreani välja. 70-aastane kogemus võimaldab pakkuda uusi innovatiivseid tooteid, alati garanteeritud Šveitsi tipp-kvaliteeti ning usaldusväärsust.

Kõik www.nahrin.ee lehel müüdavad toidulisandid on registreeritud Eesti Toidu- ja Veterinaarametis. Toidulisandeid ostes veendu, et tead, kus neid täpselt toodetakse ja kes neid valmistab. Kas on olemas konkreetne ja usaldusväärne tootja ja tootmiskoht, mida on võimalik tuvastada? Mis on toidulisandi päritolumaa? Kas saad olla kindel, et kasutatakse mitte kõige odavamat, vaid kvaliteetsemat toorainet?

Võid südamerahus olla kindel meie toodete kõrges kvaliteedis, kasulikkuses ja ohutuses Sinu ja Su pere tervisele ja ilule. Kõik meie tooted arendatakse, valmistatakse ja pakendatakse Šveitsis range kvaliteedikontrolli all, mitte kuskil teadmata kohas ja tingimustes. Meie tehasele on väljastatud kõrgeim toiduohutuse sertifikaat FSSC 22000, lisaks omame GMP kvaliteeditootmise ning ISO 9001 sertifikaate. Meil on kogemus aastast 1954, kasutame maailma tipp-tasemel tootmisseadmeid, oleme tootmises süsinikneutraalsed (katusel olevad päikesepaneelid, maasoojuspump ja vajadusel hüdroenergia) ning kasutame minimaalselt pakendeid (võimaluse korral oleme elimineerinud kosmeetikatoodetel säravad ja tarbetud papist lisapakendid, mis niikuinii kohe tee prügikasti leiavad).

Kõik kasutatud taimeekstraktid kontrollitakse põhjalikult meie ja sõltumatutes laborites, et Sinu tootesse jõuaksid ainult kõige väekamad, mitte kõige odavamad toimeained (seetõttu esineb meil vahel ka olukorda, kus mingid tooted on laost otsas, kuna parasjagu pole saada meie normidele vastavat taimeekstrakti) ning toodete mõju oleks stabiilselt efektiivne. Võimaluse korral hangime tooraine Šveitsi lähedalt, kasutame mahedat toorainet ja hoolitseme, et toetaksime jätkusuutlikut põllumajandust.

Kõik tooted vastavad Šveitsi rangetele kvaliteedinormidele ning lisaks müüakse neid pea 30s riigis üle maailma.

Nahrini tooteid on valmistatud aastast 1954, olles alati sünkroonis uusimate teadussaavutuste ja teadmistega, kuid samas hoides alati looduslikku ja rahvameditsiinist inspireeritud suunda. Usume, et puhas ning kvaliteetne looduslik tooraine toetab nii Sinu tervist kui ka ilu.

Kõik uued tooted läbivad mitmeaastase arendusfaasi, et veenduda nii meie kosmeetika- kui ka tervisetoodete kõrgeimas ja stabiilses kvaliteedis ning kasus Sinu tervisele ja ilule.

Kasutame võimaluse korral patenteeritud innovaatilisi aktiivaineid, üksteist toetavaid taimekoosluseid, eriti puhtaid ja kontsentreeritud taimeekstrakte, et meie toodete toime oleks Sulle võimalikult kasulik.

Tegemist on perefirmaga, mis kannab endas puhta looduse, ausa suhtluse ning innovatiivsuse väärtuseid juba üle 60 aasta.

Kõik see annab Sulle kindluse, et Sinu tarbitavad tooted on valmistatud ainult kontrollitult parimatest taimeekstraktidest ja kliiniliselt hügieenilises ja ohutus keskkonnas. Põhjalik tootearendus garanteerib parima võimaliku toime ja reaalse kasu Su tervisele ja ilule. Lisaks võid olla kindel, et meie toodete kasutamine jätab minimaalse ökoloogilise jalajälje.

Kirjuta meile palun myyk@nahrin.ee ja leiame kiiresti lahenduse.

Loe palun täpsemalt siit

Ei. Nahrin ei kasuta GMO´d ehk geneetiliselt muundatud tooraineid üheski oma tootes.

Meie tooted, mis on tunnistatud gluteenivabaks, on Šveitsi tsöliaakialiidu ja EL toidumääruse järgi gluteenivabad (alla 1 mg prolamiini ehk 2 mg gluteeni 100 g toote kohta (valmistamata)). Seadus nõuab, et deklareerime kõik koostisosad, isegi kui need on vaid mikroskoopilised jäägid. Kahjuks võib see tekitada klientides segadust.

Näiteks kasutame maitseainet, mis on valmistatud soja- ja nisuvalgust. Valk lagundatakse aminohapeteks, nii et gluteen lagundatakse samuti. Lõpuks sisaldab toode mikroskoopiliselt gluteeni (kui üldse) ja seda võivad tsöliaakia all kannatavad inimesed tarbida probleemidevabalt. 

Sellegipoolest näevad ette reeglid, peame deklareerima koostisosa “vürts (sojaga, nisuga)” just sellisel kujul.

Kinnitame teile, et kõik tooted, mille märgime gluteenivabaks, sobivad gluteenitalumatuse all kannatavatele inimestele ja sisaldavad lõpptootes alla 20 ppm gluteeni.

Jätkusuutlikkus on meie jaoks oluline ning see on osa meie väärtuspakkumisest. Meie toodete järjekindel ja tulevikku suunatud edasiarendus hõlmab ka tooraine säästvat ja õrna käitlemist. Seetõttu oleme Nahrini maitseainetes kasutatava palmirasva asendanud rapsiõliga. Meie kasutatav rapsiõli on pärit Šveitsist ja on osa meie pühendumusest Šveitsi põllumajandusele. Lisaks aitab kohaliku rapsiõli lühike tarneahel kaasa keskkonna kaitsmisele. 

Kvaliteetne taimne rasv, näiteks rapsiõli, kaitseb tundlikke tooteid niiskuse eest.

Toitainete hõlpsa omastamise ja säilimise tagamiseks tugineb Nahrin kapslite kujul toidulisandites peamiselt taimsest tselluloosist valmistatud kapslitele. Stabiilne kapsli kest kaitseb toitaineid kuumuse ja niiskuse eest. Puhtalt taimsed kapslid sobivad taimetoitlastele ja veganitele ning on ka gluteenivabad.

Ainult oomega-3 kalaõlikapslite puhul kasutame pehmet želatiinkapslit, kuna vedelad toitained, eriti oomega-3 rasvhapped EPA ja DHA, on õhu ja valguse suhtes tundlikud ning želatiinkapsel aitab neid mõjusid minimeerida.

FSSC 22000 (Food Safety System Certification) sertifitseerimissüsteemiga vastab Nahrin AG toiduainete tootmise kõrgeimatele standarditele. FSSC pakub ettevõtetele raamistikku toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise nõuete tõhusaks haldamiseks. See näitab, et sertifitseeritud ettevõte vastab ametiasutuste, kaubanduspartnerite ja tarbijate nõuetele. FSSC 22000 standard on suunatud ettevõtetele kogu toiduahelas ja seda tunnustab Global Food Safety Initiative (GFSI).

 1. Nahrin kasutab võimalikult palju Šveitsist pärit toorainet ja taimeekstrakte. Kui Šveitsis sobivaid kasvutingimusi ei ole, siis saadakse taimeekstrakte ka Itaaliast ja Prantsusmaalt. Toetame alati jätkusuutlikku põllumajandust ning kui vähegi võimalik kasutame mahetooteid.

2. Kasutame võimalikult vähe pakkematerjale ja paberit. Kui vähegi võimalik, väldime toodetel lisapakendeid. Meie kosmeetikatooted ei ole eraldi uhkes pakendis, mis leiab kiirelt tee prügikasti. Oleme digitaliseerinud võimalikult palju protsesse, et vähendada paberikulu ning otsime alati uusi võimalusi efektiivsuse ja keskkonnasõbralikkuse kasvuks. 

3. Nahrini tootmine on paberit, pappi ja plastmassi eraldanud ja korralikult utiliseerinud juba aastaid. Enne kui sellest Eestis üldse jututeemaks sai. Nii vähendame oma jäätmekogust miinimumini.

4. Kogu Nahrini tootmine on varustatud LED-valgustussüsteemiga, mis tagab piisava valgustuse meie tootmis- ja logistikaosakondade suurtel aladel. See vähendab energiatarbimist ning tagab masinate ja töökohtade ohutuse.

5. Nahrini peakorter ja tootmine Sarnenis, Šveitsis ei eralda CO2Alates 2005. aastast on Nahrin kasutanud kahte suurt maasoojuspumpa ja efektiivset soojustagastussüsteemi. See võimaldab Nahrinil katta ligikaudu 75% vajaminevast soojusvajadusest.

6. Nahrin on paigaldanud oma tehases 924 päikesepaneeli. 2020. aasta suve seisuga toodavad 1500 m2 suurusele pinnale paigaldatud 924 päikesepaneeli umbes 270 000 W energiat. See võrdub 115 kaheinimese kodu ligikaudse elektritarbimisega. Lisaks annab päikesepaneelide süsteem toite 4 sise- ja 4 välistingimustes elektrisõidukite laadimisjaamale.

7. Kasutame hüdroelektrienergiat. Elektrienergia, mida me oma päikesepaneelide kaudu ei tooda, pärineb keskkonnasõbralikust hüdroelektrienergiast.