Maarjaohaka kompleks maksale, 60tk

Toidulisand. Kapslid koliini, maarjaohaka (piimaohaka), nelgi ja käokulla ekstraktiga maksa tervise toetamiseks.

Koostisosad: koliinbitartraat, maarjaohaka ekstrakt (Silybum marianum, vili), millest 80% silümariin, Hepure® – taimne kompleks käokullast (Helichrysum italicum, maapealsed taimeosad) ja nelgist (Syzygium aromaticum, õiepung), hüdroksupropüülmetüültselluloos (glaseeriaine, kapsli materjal), maisitärklis.

Maarjaohaka kompleks on on toeks maksale kahjulike riskitegurite puhul:

 • Suur alkoholitarbimine
 • Ülekaalulisus (KMI alates 25)
 • Südame-veresoonkonna probleemid
 • Geneetiline eelsoodumus
 • Sapiteede probleemid
 • Ravimite võtmine
 • Liikumisvaegus
 • Suure süsivesikute ja rasvasisaldusega dieet

 

Loe siit lähemalt, kuidas kaitsta oma maksa tervist.

27.00 

Laos


gluteenivaba

laktoosivaba

vegan

unsplash image Tasuta transport üle 50€ tellimusel

Logi sisse ja saa igalt ostult 5% ostusummast tagasi!

Nahrin on kokku pannud kompleksi koliini, maarjaohaka, käokulla ja nelgi ekstraktiga, mis toetab Sinu maksa tervist ja toetab tervislikku rasvade ainevahetust maksas.

Koostisosad

Koliinbitartraat, maarjaohaka ekstrakt (Silybum marianum, vili), millest 80% silümariin, Hepure® – taimne kompleks käokullast (Helichrysum italicum, maapealsed taimeosad) ja nelgist (Syzygium aromaticum, õiepung), hüdroksupropüülmetüültselluloos (glaseeriaine, kapsli materjal), maisitärklis.

Loe lähemalt meie blogist, kuidas kaitsta oma maksa tervist.

Aktiivsed koostisosad

Maarjaohaka piimaohaka ekstrakt toidulisandMaarjaohaka ekstrakt

Maarjaohakas (Silybum marianum), tuntud ka kui “metsik artišokk”, on taimeliik, millel on lillad õied ja mis kuulub piimaohakate (Silybum) perekonda Asteraceae sugukonnas. Taim on peamiselt levinud Vahemere piirkonnas ja Põhja-Aafrikas.

Nimi “Marianus” või “Marien-” viitab vanale piiblilegendile, mille kohaselt tulevad lehtede valged täpid ja triibud Neitsi Maarja piimast, mis pidi tilkuma rohelistele lehtedele, kui ta imetas Jeesuslast Heroodese eest põgenedes. Selle legendi põhjal istutati piimaohakaid juba keskajal kloostriaedadesse, et kasutada nende väärtuslikke tervendavaid omadusi.

Maarjaohaka (Silybum marianum) kasulikkus

Maarjaohaka kõrgekvaliteediline taimeõli, mõruained, silümariinid ja flavonoidid on juba ammu hinnatud oma kasulike omaduste poolest. Silümariini saab jagada kolmeks peamiseks flavonoidiks: silübiin, silüdianiin ja silükristiin. Silibiniin, mida peetakse silümariini aktiivseks aineks, omab järgmisi mõjusid (N. Vargas-Mendoza et al. 2014):

 • Antioksüdantne toime: püüab vabasid radikaale, pärssides lipiidide peroksüdatsiooni.
 • Hepatoprotektiivne toime: suurendab maksarakkude regenereerimisvõimet.
 • Valgusünteesi stimuleerimine
 • Erinevate fibrogeeni staadiumide pärssimine (maksa fibroos)
 • Antitsütotoksiline raku membraani mõju: hädaabimeditsiinis kasutatakse silibiniini torbikseenemürgistuse vastu.

 

Maarjaohakat (Silybum marianum) on sajandeid kasutatud erinevate maksaprobleemide ennetamiseks ja leevendamiseks. See sisaldab bioaktiivseid aineid nagu silümariin, betaiin ja vabad rasvhapped, millel on antioksüdantne, põletikuvastane ja hepatoprotektiivne toime. Uuringud on näidanud, et piimaohakas võib parandada maksafunktsiooni, vähendada oksüdatiivset stressi ja kaitsta maksa histopatoloogiliste muutuste eest (S. Abdus et al. 2023 & A. Doostkam et al. 2022).

Maarjaohakas ehk piimaohakas:

 • toetab maksa funktsiooni
 • suurendab organismi füsioloogilist vastupanuvõimet raskete keskkonnatingimuste korral
 • aitab toetada maksa tervist
 • aitab kaasa tervisliku veresuhkru taseme hoidmisele
 • kaitseb vabade radikaalide toime eest, mis on tingitud stressist, alkoholist, UV-kiirgusest või saastunud keskkonnatingimustest
 • toetab rakkude regenereerimist tänu silümariinile (flavonolignaanide ja polüfenoolide kompleks, silibiniin on kõige aktiivsem komponent)
 • on maksa kaitsev
 • toetab detoksikatsiooni funktsiooni
 • omab antioksüdantiivset toimet
 • toetab seedimisfunktsiooni
 • toetab süsivesikute ainevahetust

HEPURE® – ekstrakt käokullast (Helichrysum italicum) ja nelgist (Syzygium aromaticum)

HEPURE® on spetsiaalne nelgi (Syzygium aromaticum) ja käokulla (Helichrysum italicum) kombinatsioon maksa tervise jaoks. HEPURE on orgaaniline ja sünergistlik koostis nelgi ja karrikarika ekstraktidest, millel on hepatoprotektiivne ja detoksifitseeriv toime. HEPURE on näidanud parimat sünergiat otseses antioksüdantses aktiivsuses ja oma üleolekut geeniekspressiooni suurendamisel, mis kodeerib maksa raku antioksüdantset kaitset (nutrigenoomiline mehhanism). Seega on HEPURE näidanud sünergistlikku antioksüdantset aktiivsust maksarakkudes, maksa kaitset, antioksüdantide tootmise suurenemist ja detoksifikatsiooniprotsessi toetust.

Käokuld (Helichrysum italicum), mis pärineb Prantsusmaalt Korsika kivistelt ja päikeselistelt aladelt ning on tuntud ka kui “igavene taim” oma erakordse pikaealisuse tõttu: selle õied ei närtsi kunagi. Käokulda on kirjeldatud selle antioksüdatiivse ja põletikuvastase toime poolest. Nelk (Syzygium aromaticum) on tõestanud oma kasulikkust flavonoidide sisalduse, antioksüdantse aktiivsuse ja maksa kaitsva toime poolest.

Muud eripärad:

 • Vähemalt 95% polüfenoole (antioksüdandid)
 • Ilma lisaaineteta
 • Sertifitseeritud orgaaniline

 

Loe rohkem selle kompleksi kohta siit: HEPURE

Käokulla ekstrakt maksa terviseleKäokulla ekstrakt (Helichrysum italicum)

Helichrysum italicum kasvab põõsastena ja on levinud Vahemere piirkonnas. Käokuld on taimeliik korvõieliste sugukonnast (Asteraceae).

Taime noored osad on algselt valkjashallide vilditaoliste karvadega, mis muutuvad hiljem tumeroheliseks. Need lõhnavad nagu karri. Juunist septembrini toodab taim palju kollaseid korvõisi, mis asuvad koos vihmavarjutaolistes kobarates. Nimi “Immortelle” on prantsuse keeles ja tähendab “surematut”.

Taime ekstraktid ja eeterlikud õlid sisaldavad palju bioaktiivseid polüfenoole, millest mõnedel on antioksüdantne ja põletikuvastane toime (Sala et al. 2002).

Kasulikkus

Helichrysum italicum on näidanud head antioksüdantset toimet ja põletikumarkerite modulatsiooni arvukates uuringutes. In vitro testis leiti, et see takistab lipiidide peroksüdatsiooni maksarakkude struktuurides (R. Facino et al. 1990).

Samuti on leitud, et sellel on võimalikud mõjud maksale ja selle riskiteguritele. Kenigi jt uuring näitas, et üksik H. italicum infusiooni manustamine suurendas puhkeenergia kulutust (REE) ja rasvade oksüdatsiooni, viidates võimalikule rollile rasvumise ennetamisel (Kenig et al. 2021). Teine Kenigi jt uuring uuris H. italicum infusioonide igapäevase tarbimise mõju 28-päevase perioodi jooksul inimestel, kellel on metaboolse sündroomi tunnused. Tulemused näitasid kehakaalu, kehamassiindeksi, vistseraalse ja kogu keha rasva vähenemist (Kenig et al. 2021). Lisaks leiti Apaydini Yildirim jt uuringus, et Helichrysum plicatum DC. subsp. plicatum etanooli ekstraktil (HPE) on terapeutiline mõju gentamitsiinist põhjustatud nefrotoksilisuse vastu, viidates võimalikule kaitseefektile maksale (2023 – Biomedical Journal). Need tulemused viitavad sellele, et H. italicum ja selle ekstraktidel võib olla kasulik mõju maksale. Siiski on vaja täiendavaid uuringuid, et täielikult mõista nende toimemehhanisme ja võimalikke rakendusi.

H. italicum on samuti tuntud oma rakenduste poolest aroomiteraapias ja haavade paranemise häirete korral (V. Furlan & U. Bren, 2023).

Käokulla ekstrakt:

 • antioksüdant: antioksüdandid võivad kaitsta vabade radikaalide eest ja vähendavad oksüdatiivse kolesterooli tootmist
 • toetab seedimise tervist
 • kaitseb vabade radikaalide toime eest, mis on tingitud stressist, alkoholist, UV-kiirgusest või saastunud keskkonnatingimustest
 • toetab tervislikku maksafunktsiooni
 • aitab kaasa füüsilisele heaolule
 • aitab kaasa immuunkaitse moduleerimisele

Nelgi ekstrakt maksa terviseleNelk (Syzygium aromaticum)

Nelk (Syzygium aromaticum) on igihaljas puu mürdiliste sugukonnas (Myrtaceae). Kuivatatud õiepungad on nelgid, millel on tugev lõhn ja põletav, terav maitse.

Nelgi lõhna, maitset ja toimet iseloomustavad neis sisalduvad eeterlikud õlid, mis on kuni 15% kogumassist. Need koosnevad omakorda 70–85% eugenoolist, umbes 15% eugenoolatsetaadist ja 5–12% beeta-karüofüleenist ja 2% oleanoolhappest.

Kasulikkus

Eugenool, nelgiõli peamine koostisosa, omab antioksüdantset ja põletikuvastast toimet ning on kasulik näiteks lipiidiprofiili, oksüdatsiooniseisundi, insuliini ja glükoositaseme, maksa markerite ja pankrease histoloogia parandamiseks (Z. Kokabiyan 2023; K. Mahmoud 2023).

Mitmed uuringud on näidanud euegenooli kasutamisest tulenenud kasutegureid maksa tervise parandamisel (M. B. Shojaeifard et al., 2022, A. Prasad et al., 2014, P. Scenia et al., 2017).

Nelk

 • toetab seedimisfunktsiooni
 • toetab antioksüdantset funktsiooni
 • toetab südame-veresoonkonda

KOLIIN

Koliin on elutähtis toitaine, mis mängib kehas olulist rolli. Koliin on primaarne monohüdraatne aminoalkohol. Nimi koliin tuleb kreekakeelsest sõnast χολή (cholé), mis tähendab sappi. Koliin avastati esmakordselt sigade sapist 19. sajandil.

Koliini leidub kehas eelkõige fosfolipiidide koostisosana, tuntum esindaja on letsitiin (tuntud ka kui fosfatidüülkoliin). See on pool-essentsiaalne elutähtis aine, st organism suudab osa sellest ise toota, kuid osa tuleb saada toidust. On näidatud, et väga madala koliinisisaldusega töödeldud toit põhjustab lihaste kahjustusi ja maksaprobleeme (A. Ströhle & A. Hahn, 2020).

Kasulikkus

Koliini sisaldavad biomolekulid täidavad inimkehas erinevaid ülesandeid. Nende hulka kuuluvad keharakkude struktuur, lipiidide ainevahetus ja närvisüsteem (neurotransmitterite ehitusplokid). Koliin mängib maksa tervises olulist rolli, ennetades kolesterooli kogunemist, parandades sapphapete sünteesi ja edendades lipiidide ainevahetust. See ennetab kõrge rasvasisaldusega dieedist põhjustatud kolesterooli ainevahetuse häireid ja suurendab koliini omastamist ning fosfatidüülkoliini sünteesi maksas (Hua, Zheng et al, 2022). Koliin ennetab ka rasvhapete põhjustatud kolesterooli kogunemist ja pärsib sapphapete sünteesi inhibeerimist (Jing Shen et al, 2020). See reguleerib lipiidide ainevahetust, suurendades AMPK-α fosforüülimise taset, mis soodustab rasvhapete oksüdatsiooni ja transporti (Muhammad, Saeed et al 2017).

Koliinipuudus võib põhjustada rasvmaksahaigust ja kahjustada maksa funktsiooni (A. Verbrugghe & A. Rankovic, 2022). Koliini lisamine võib ennetada rasvmaksahaigust, suurendades maksa VLDL sekretsiooni (Hunter W. et al, 2023). Lisaks võib koliini lisamine üle soovitatud koguse aidata vähendada keharasva kogunemist ja mobiliseerida rasvu maksast, viidates võimalikule strateegiale rasvumise ennetamisel ja maksa tervise parandamisel. Koliini lisamine raseduse ajal võib samuti modifitseerida järglaste maksa lipidoomi, kaitstes oksüdatiivse stressi ja lipiidide ülekoormuse eest. Tähtis: raseduse ajal tuleks koliini manustada ainult spetsialistiga konsulteerides.

Koliin:

 • Koliin aitab kaasa normaalsele rasvade ainevahetusele
 • Koliin aitab kaasa normaalse maksa funktsiooni säilitamisele
 • Koliin aitab kaasa normaalsele homotsüsteiini ainevahetusele

 

Menopausijärgsed naised ja inimesed, kellel on teatud polümorfismid metioniini, foolhappe ja koliini ainevahetuses, peetakse koliinipuudulikkuse riskigruppi kuuluvaks.

EFSA (Euroopa Toiduohutuse Agentuur) soovitatav koliini tarbimine

Vaid mõned toidud sisaldavad suures koguses koliini. Kõrge letsitiini sisaldus on näiteks munades, rupskites, lihas, kalas, täisteratoodetes, pähklites ja sojatoodetes. Järgmised koliini soovitatavad tarbimiskogused on loetletud EFSA raportis.

Vanus – Soovituslik kogus:

 • 7-11 kuud: 160 mg
 • 1-3 aastat: 140 mg
 • 4-14 aastat: 170-340 mg
 • 15-17 aastat: 400 mg
 • Täiskasvanud: 400 mg
 • Rasedad naised: 480 mg
 • Imetavad naised: 520 mg

KASUTAMINE

 • Soovitatav kogus: 2 kapslit päevas.
 • Maarjaohaka kompleksi võib võtta enne või pärast sööki.
 • Maarjaohaka kompleksi võib võtta kuurina umbes 2-3 kuud või pikaajaliseks maksa tervise toetamiseks, sõltuvalt individuaalsest seisundist. Pausi tegemine ei ole aktiivselt soovitatav.
 • Et toetada oma maksa tervist, võid koos maarjaohaka kompleksiga kasutada ka näiteks meie artišoki jooki või artišoki kapsleid või kurkumi kompleksi.
 • Maksahaiguste või sapiteede häiretega inimesed võtavad tavaliselt ravimeid. Enne maarjaohaka kompleksi võtmist tuleks konsulteerida arstiga, et välistada võimalikud koostoimed ravimitega.
 • Rasedatel ja imetavatel naistel soovitame samuti konsulteerida enne kompleksi tarbimist oma arstiga.

KELLE KASULIK

Maarjaohaka kompleks on kasulik kõigile, kes kuuluvad maksaprobleemide tekkimise riskigruppi, mille teguriteks võivad olla näiteks:

 • Suur alkoholitarbimine
 • Ülekaalulisus (KMI alates 25)
 • Kõrge vere lipiidide tase (hüperlipideemia)
 • Geneetiline eelsoodumus
 • Sapiteede probleemid
 • Ravimite tarbimine
 • Liikumisvaegus
 • Suure süsivesikute ja rasvasisaldusega dieet


Kogus
: 60 kapslit, 29,4g.

Toimeainete sisaldus2 kapslit
Koliin165 mg
Maarjaohaka ekstrakt190 mg
-millest silümariin152 mg
Taimeekstraktide kompleks nelgist ja käokullast100 mg

Tootja: Nahrin AG, Šveits. Maaletooja: Swiss Nahrin Estonia OÜ.

Mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Hoida kuivas, lastele kättesaamatus kohas. Mitte ületada päevast soovituslikku tarbimise kogust. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili.

Arvustust

There are no reviews yet

Ole esimene, kes hindab toodet “Maarjaohaka kompleks maksale, 60tk”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Korduma kippuvad küsimused

Siit leiad vastused olulistele küsimustele

Kuidas tooteid osta saab? Kuidas maksta ja kuidas toimub kättesaamine?

Ostmiseks võite tulla meie esinduspoodi aadressil Roosikrantsi 17, Tallinn E-R 09-17 või tellida tooted www.nahrin.ee e-poest. Maksta saab turvaliselt Montonio vahendusel läbi pangalingi või pangakaardiga. Kauba saadame Teie valitud SmartPost (soovitame, kuna asub siseruumides), Omniva või DPD automaati või toob kuller Teile kauba koju. Üle 50€ tellimustele on transport pakiautomaati tasuta. Lisaks saate tellimusele ise järele tulla meie esinduspoodi. Sinu tellimus jõuab pakiautomaati reeglina 1-2 tööpäeva jooksul. Suuremate kampaaniate ajal nagu E-smaspäev või muud suurkampaaniad võib pakk Teieni jõuda kuni 5 tööpäevaga.

Kui e-poest tellimisega esineb tõrkeid, võite oma tellimuse soovi saata e-mailile myyk@nahrin.ee või helistada 618 0733.

Jah. Meie e-poes osteldes saad nüüd 5% ostusummast boonuspunktide näol tagasi. Boonuspunkte saad kasutada oma järgmistel ostudel soodustuse saamiseks. Punktide kogumiseks ja kasutamiseks pead olema logitud sisse oma kasutajakontoga.

Iga kulutatud euro eest meie e-poes teenid 5 boonuspunkti (0,05€) ehk 5% oma ostusummast. 100 punkti on väärt 1€, mida saad kasutada ostukorvis soodustuse saamiseks.

Näide: teed meie e-poes 50€ tellimuse, mis teenib Sulle 50 x 5 = 250 boonuspunkti, mida saad kasutada näiteks oma järgmisel ostul allahindluse saamiseks. 250 punkti = 2,5€.

Nahrin alustas tervisetoodete valmistamist juba aastal 1954 Šveitsis, Sarnenis. Praeguseks on sellest kasvanud välja armastatud tervise ja ilutoodete ning maitseainete bränd ligi 30-s riigis üle maailma. Alates Euroopast kuni Jaapani ja Lõuna-Koreani välja. 70-aastane kogemus võimaldab pakkuda uusi innovatiivseid tooteid, alati garanteeritud Šveitsi tipp-kvaliteeti ning usaldusväärsust.

Kõik www.nahrin.ee lehel müüdavad toidulisandid on registreeritud Eesti Toidu- ja Veterinaarametis. Toidulisandeid ostes veendu, et tead, kus neid täpselt toodetakse ja kes neid valmistab. Kas on olemas konkreetne ja usaldusväärne tootja ja tootmiskoht, mida on võimalik tuvastada? Mis on toidulisandi päritolumaa? Kas saad olla kindel, et kasutatakse mitte kõige odavamat, vaid kvaliteetsemat toorainet?

Võid südamerahus olla kindel meie toodete kõrges kvaliteedis, kasulikkuses ja ohutuses Sinu ja Su pere tervisele ja ilule. Kõik meie tooted arendatakse, valmistatakse ja pakendatakse Šveitsis range kvaliteedikontrolli all, mitte kuskil teadmata kohas ja tingimustes. Meie tehasele on väljastatud kõrgeim toiduohutuse sertifikaat FSSC 22000, lisaks omame GMP kvaliteeditootmise ning ISO 9001 sertifikaate. Meil on kogemus aastast 1954, kasutame maailma tipp-tasemel tootmisseadmeid, oleme tootmises süsinikneutraalsed (katusel olevad päikesepaneelid, maasoojuspump ja vajadusel hüdroenergia) ning kasutame minimaalselt pakendeid (võimaluse korral oleme elimineerinud kosmeetikatoodetel säravad ja tarbetud papist lisapakendid, mis niikuinii kohe tee prügikasti leiavad).

Kõik kasutatud taimeekstraktid kontrollitakse põhjalikult meie ja sõltumatutes laborites, et Sinu tootesse jõuaksid ainult kõige väekamad, mitte kõige odavamad toimeained (seetõttu esineb meil vahel ka olukorda, kus mingid tooted on laost otsas, kuna parasjagu pole saada meie normidele vastavat taimeekstrakti) ning toodete mõju oleks stabiilselt efektiivne. Võimaluse korral hangime tooraine Šveitsi lähedalt, kasutame mahedat toorainet ja hoolitseme, et toetaksime jätkusuutlikut põllumajandust.

Kõik tooted vastavad Šveitsi rangetele kvaliteedinormidele ning lisaks müüakse neid pea 30s riigis üle maailma.

Nahrini tooteid on valmistatud aastast 1954, olles alati sünkroonis uusimate teadussaavutuste ja teadmistega, kuid samas hoides alati looduslikku ja rahvameditsiinist inspireeritud suunda. Usume, et puhas ning kvaliteetne looduslik tooraine toetab nii Sinu tervist kui ka ilu.

Kõik uued tooted läbivad mitmeaastase arendusfaasi, et veenduda nii meie kosmeetika- kui ka tervisetoodete kõrgeimas ja stabiilses kvaliteedis ning kasus Sinu tervisele ja ilule.

Kasutame võimaluse korral patenteeritud innovaatilisi aktiivaineid, üksteist toetavaid taimekoosluseid, eriti puhtaid ja kontsentreeritud taimeekstrakte, et meie toodete toime oleks Sulle võimalikult kasulik.

Tegemist on perefirmaga, mis kannab endas puhta looduse, ausa suhtluse ning innovatiivsuse väärtuseid juba üle 60 aasta.

Kõik see annab Sulle kindluse, et Sinu tarbitavad tooted on valmistatud ainult kontrollitult parimatest taimeekstraktidest ja kliiniliselt hügieenilises ja ohutus keskkonnas. Põhjalik tootearendus garanteerib parima võimaliku toime ja reaalse kasu Su tervisele ja ilule. Lisaks võid olla kindel, et meie toodete kasutamine jätab minimaalse ökoloogilise jalajälje.

Kirjuta meile palun myyk@nahrin.ee ja leiame kiiresti lahenduse.

Loe palun täpsemalt siit

Ei. Nahrin ei kasuta GMO´d ehk geneetiliselt muundatud tooraineid üheski oma tootes.

Meie tooted, mis on tunnistatud gluteenivabaks, on Šveitsi tsöliaakialiidu ja EL toidumääruse järgi gluteenivabad (alla 1 mg prolamiini ehk 2 mg gluteeni 100 g toote kohta (valmistamata)). Seadus nõuab, et deklareerime kõik koostisosad, isegi kui need on vaid mikroskoopilised jäägid. Kahjuks võib see tekitada klientides segadust.

Näiteks kasutame maitseainet, mis on valmistatud soja- ja nisuvalgust. Valk lagundatakse aminohapeteks, nii et gluteen lagundatakse samuti. Lõpuks sisaldab toode mikroskoopiliselt gluteeni (kui üldse) ja seda võivad tsöliaakia all kannatavad inimesed tarbida probleemidevabalt. 

Sellegipoolest näevad ette reeglid, peame deklareerima koostisosa “vürts (sojaga, nisuga)” just sellisel kujul.

Kinnitame teile, et kõik tooted, mille märgime gluteenivabaks, sobivad gluteenitalumatuse all kannatavatele inimestele ja sisaldavad lõpptootes alla 20 ppm gluteeni.

Jätkusuutlikkus on meie jaoks oluline ning see on osa meie väärtuspakkumisest. Meie toodete järjekindel ja tulevikku suunatud edasiarendus hõlmab ka tooraine säästvat ja õrna käitlemist. Seetõttu oleme Nahrini maitseainetes kasutatava palmirasva asendanud rapsiõliga. Meie kasutatav rapsiõli on pärit Šveitsist ja on osa meie pühendumusest Šveitsi põllumajandusele. Lisaks aitab kohaliku rapsiõli lühike tarneahel kaasa keskkonna kaitsmisele. 

Kvaliteetne taimne rasv, näiteks rapsiõli, kaitseb tundlikke tooteid niiskuse eest.

Toitainete hõlpsa omastamise ja säilimise tagamiseks tugineb Nahrin kapslite kujul toidulisandites peamiselt taimsest tselluloosist valmistatud kapslitele. Stabiilne kapsli kest kaitseb toitaineid kuumuse ja niiskuse eest. Puhtalt taimsed kapslid sobivad taimetoitlastele ja veganitele ning on ka gluteenivabad.

Ainult oomega-3 kalaõlikapslite puhul kasutame pehmet želatiinkapslit, kuna vedelad toitained, eriti oomega-3 rasvhapped EPA ja DHA, on õhu ja valguse suhtes tundlikud ning želatiinkapsel aitab neid mõjusid minimeerida.

FSSC 22000 (Food Safety System Certification) sertifitseerimissüsteemiga vastab Nahrin AG toiduainete tootmise kõrgeimatele standarditele. FSSC pakub ettevõtetele raamistikku toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise nõuete tõhusaks haldamiseks. See näitab, et sertifitseeritud ettevõte vastab ametiasutuste, kaubanduspartnerite ja tarbijate nõuetele. FSSC 22000 standard on suunatud ettevõtetele kogu toiduahelas ja seda tunnustab Global Food Safety Initiative (GFSI).

 1. Nahrin kasutab võimalikult palju Šveitsist pärit toorainet ja taimeekstrakte. Kui Šveitsis sobivaid kasvutingimusi ei ole, siis saadakse taimeekstrakte ka Itaaliast ja Prantsusmaalt. Toetame alati jätkusuutlikku põllumajandust ning kui vähegi võimalik kasutame mahetooteid.

2. Kasutame võimalikult vähe pakkematerjale ja paberit. Kui vähegi võimalik, väldime toodetel lisapakendeid. Meie kosmeetikatooted ei ole eraldi uhkes pakendis, mis leiab kiirelt tee prügikasti. Oleme digitaliseerinud võimalikult palju protsesse, et vähendada paberikulu ning otsime alati uusi võimalusi efektiivsuse ja keskkonnasõbralikkuse kasvuks. 

3. Nahrini tootmine on paberit, pappi ja plastmassi eraldanud ja korralikult utiliseerinud juba aastaid. Enne kui sellest Eestis üldse jututeemaks sai. Nii vähendame oma jäätmekogust miinimumini.

4. Kogu Nahrini tootmine on varustatud LED-valgustussüsteemiga, mis tagab piisava valgustuse meie tootmis- ja logistikaosakondade suurtel aladel. See vähendab energiatarbimist ning tagab masinate ja töökohtade ohutuse.

5. Nahrini peakorter ja tootmine Sarnenis, Šveitsis ei eralda CO2Alates 2005. aastast on Nahrin kasutanud kahte suurt maasoojuspumpa ja efektiivset soojustagastussüsteemi. See võimaldab Nahrinil katta ligikaudu 75% vajaminevast soojusvajadusest.

6. Nahrin on paigaldanud oma tehases 924 päikesepaneeli. 2020. aasta suve seisuga toodavad 1500 m2 suurusele pinnale paigaldatud 924 päikesepaneeli umbes 270 000 W energiat. See võrdub 115 kaheinimese kodu ligikaudse elektritarbimisega. Lisaks annab päikesepaneelide süsteem toite 4 sise- ja 4 välistingimustes elektrisõidukite laadimisjaamale.

7. Kasutame hüdroelektrienergiat. Elektrienergia, mida me oma päikesepaneelide kaudu ei tooda, pärineb keskkonnasõbralikust hüdroelektrienergiast.