Probiootikumide kompleks seedimisele, immuunsusele, 72tk

(8 arvustust)

Toidulisand. Tükk aega oli soolestikubakterite (probiootikumide) tähtsus totaalselt alahinnatud, kuigi neil on palju rohkem funktsioone kui lihtsalt seedimise stimuleerimine. Probiootikumid aktiveerivad immuunreaktsiooni kogu kehas, kaasaarvatud teatud kaitserakke. Lisaks on kliinilised katsed näidanud, et soolestiku floora koostis omab ka suurt tähtsust meie vaimsel võimekusel ja emotsioonidel (Mayer 2011).

Täiustades meie probiootikume, tahtis Nahrin rõhutada veelgi terve soolestiku ja immuunsüsteemi seotust. Tootes leiduvad biotiin, B6 ja B12-vitamiinid tugevdavad veelgi toote tervendavaid omadusi. Kõrgekvaliteetne patenteeritud tooraine SynBalance® SmilinGut, mis sisaldab bakterikultuure Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus ja Bifidobacterium lactis, on lisatud kõrges doosis, et saavutada parim võimalik toime.

Kõik tooted on arendatud, toodetud, testitud ja pakendatud Šveitsis, kasutades naturaalseid, puhtaid ja looduslähedaseid tooraineid. Keskkonna huvides oleme loobunud ka uhketest pakenditest.

39.00 

Laos


gluteenivaba

laktoosivaba

vegan

unsplash image Tasuta transport üle 50€ tellimusel

Logi sisse ja saa igalt ostult 5% ostusummast tagasi!

Probiootikumid on rohkemat kui lihtsalt seedimise toetajad!

Tükk aega oli soolestikubakterite (probiootikumide) tähtsus totaalselt alahinnatud, kuigi neil on palju rohkem funktsioone kui lihtsalt seedimise stimuleerimine. Probiootikumid aktiveerivad immuunreaktsiooni kogu kehas, kaasaarvatud teatud kaitserakke. Lisaks on kliinilised katsed näidanud, et soolestiku floora koostis omab ka suurt tähtsust meie vaimsel võimekusel ja emotsioonidel (Mayer 2011).

Lugematul hulgal meditsiiniliseid katseid on näidanud soolestikubakterite olulisust.

Terve soolestik ja tasakaalus soolestikufloora tagavad tugeva tervise.

Täiustades meie probiootikume, tahtis Nahrin rõhutada veelgi terve soolestiku ja immuunsüsteemi seotust. Tootes leiduvad biotiin, B6 ja B12-vitamiinid tugevdavad veelgi toote kasulikke omadusi. Kõrgekvaliteetne patenteeritud tooraine SynBalance® SmilinGut, mis sisaldab bakterikultuure Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus ja Bifidobacterium lactis, on lisatud kõrges doosis, et saavutada parim võimalik toime.

KOOSTISOSAD: inuliin, kapsli materjal (hüdroksüpropüülmetüültselluloos, paksendaja gellaankummi), SynBalance® SmilinGut (Lactobacillus plantarum PBS067, Lactobacillus rhamnosus LRH020, Bifidobacterium lactis PL050), apteegitilli (fenkoli) ekstrakt (Foeniculum vulgare), pyridoxine hydrochloride (B6 vitamiin), D-biotiin, cyanocabalamin (B12 vitamiin).

AKTIIVAINED

PROBIOOTIKUMID SYNBALANCE® SMILINGUT

Vastavalt Saksamaa definitsioonile on probiootikumid elujõulised mikroorganismid, mis sisenevad soolestikku piisavas koguses, seeläbi omades positiivset toimet tervisele. Mitmeid erinevaid probiootilisi mikroorganisme (nagu Lacticaseibacillus rhamnosus, L. reuteri, bifidobacteria ja mõned teised tüved) kasutatakse probiootilistes toitudes ja toidulisandites või neid on uuritud nende meditsiiniliseks kasutamiseks (de Vrese M, Schrexenmeir J., 2008).

Patenteeritud tooraine SynBalance® SmilinGut, mida kasutatakse Probio Kompleks Plusi sees koosneb järgmistes bakterikultuuridest (Lactobacillus plantarum PBS067, Lactobacillus rhamnosus LRH020, Bifidobacterium lactis PL050).

Kõrgekvaliteetne bakterikultuur on lisatud suurtes doosides, mis tähendab päevase kogusena 6 miljardit CFU´d (kolooniat-formuleerivat ühikut). See garanteerib, et bakterikultuurid suudavad koloniseerida soolestiku.

Topelt-pime kliiniline uuring – SynBalance® SmilinGut

Topelt-pimedas kliinilises uuringus, mis kestis üle 60 päeva inimestel, kellel oli krooniline ärritunud soole sündroom (n=50), näitasid protokollid tuntavat erinevusest kontroll- ja platseebogrupi vahel.

Juba 10 päeva möödudes, sümptomid nagu puhitus, kõhukinnisus, alakõhu valud ja krambid, paranesid SynBalance® SmilinGut grupil võrreldes platseebogrupiga. Erinevus kahe grupi vahel oli maksimaalne 60 päeva möödudes (vaata joonis 1 kliiniline paranemine ärritunud soole sündroomiga seotud sümptomitel – SynBalance® SmilinGut).

Sõltumatult SynBalance® SmilinGut probiootiliste kultuuride kliinilisest uuringust, on eriti häid tulemusi näidanud Lactobacillus plantarum ja Lactobacillus rhamnosus. 

Lactobacillus plantarum. Seda tüve uuriti seoses antimikroobsete omadustega kahjulike mikroorganismide vastu (Giani et al., 2019). Lisaks leiti, et see tüvi stimuleerib immunoglobiin E (S-IgE) tootmist ja võimendab Th1 vastust (TH1 abistajarakud). (Enomoto et al. 2009). 

Lactobacillus rhamnosus: katsed näitasid, et Lactobacillus rhamnosus stimuleerib Th1 ja Th2 tsütokiinide tootmist (Cross ML, 2002). Lisaks analüüsiti L. rhamnosustoimet soolestikus oleva põletiku, kõhulahtisuse, antibiootilise ja Clostridium difficile’ga seotud kõhulahtisuse, ärritunud soole sündroomi, põletikulise soolehaiguste, hingamisteede infektsioonide, allergiate, südame-veresoonkonna haiguste, mitte-alkohoolse rasvunud maksa tõve, mitte-alkohoolse steatohepatiidi, tsüstilise fibroosi, vähi ja kõrgemas eas sportimise suhtes (Capurso L. 2019).

INULIIN

Inuliin on prebiootikum, mis toidab kasulikke soolestikubaktereid ja toetab tervislikku ja tasakaalustatud soolestikufloorat tänu sellele, et need bakterid vajavad piisavalt toitu, et soolestikku koloniseerida (Kelly et al., 2008).

Koos probiootiliste tüvedega SynBalance® SmilinGut’st on loodud kombinatsioon pre- ja probiootikumidest, mida kutsutakse sünbiootikumiks.

MAOHAPPELE VASTUPIDAV KAPSLIMATERJAL

SynBalance® SmilinGut’i probiootilised kultuurid on eriti hästi kaitstud maohappele vastupidavas kapslikestas, mis tagab, et kõik 6 miljardit CFU’d (kolooniat-moodustuvat ühikud) päevas jõuavad nende määratud sihtkohta, et täita neile antud eesmärke.

BIOTIIN

Terve seedetrakt on vooderdatud limaskestaga. See toimib nagu piir, mille taga on miljonid mikroobid ja keskkondlikud antigeenid lähikontaktis meie immuunsüsteemiga. Häireid selles sisemises barjääris seostatakse paljude haigustega (Vancamelbeke & Vermeire 2017). Sel põhjusel on terve limaskest oluline tervele seedimisele ja immuunsüsteemi korralikule toimimisele.

Fakt, et biotiin aitab kaasa limaskestade (k.a soolestiku) normaalse funktsiooni säilitamisele, on kinnitatud EFSA (Euroopa Toiduohutuse Agentuur) poolt (EFSA ID121).

Lisaks toetab biotiin makrotoitainete normaalsele ainevahetusele, nagu proteiinid, rasvad ja süsivesikud. Normaalne makrotoitainete ainevahetus on kasulik inimese tervisele (EFSA ID117).

Biotiin on B-rühma vitamiin (H-vitamiin), mida piiratud koguses sünteesivad soolebakterid. Viimastel andmetel mängib see olulist osa valkude ja süsivesikute vahetuses. Et biotiin sisaldab väävlit, nimetatakse seda sageli ka naha, juuste ja küünte iluvitamiiniks. Asi on selles, et juuste ja küünte kasvuks ning naha uuenemisprotsessideks (piisava valgukoguse sünteesimiseks) on vaja väävlit, biotiin aga on selle mikroelemendi transportimiseks ideaalne vahend. Seepärast kiirendab biotiin tunduvalt juuste ja küünte kasvu!

 • Biotiin aitab hoida nahka normaalsena
 • Biotiin aitab hoida juukseid normaalsena
 • Biotiin aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
 • Biotiin aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
 • Biotiin aitab kaasa normaalsele makrotoitainete ainevahetusele
 • Biotiin aitab kaasa normaalsele psühholoogilisele funktsioonile
 • Biotiin aitab kaasa normaalsete limaskestade säilimisele


VITAMIIN B6

Vitamiin B6 on inimesele hädavajalik vitamiin, mis tähendab, et meie keha seda ise ei tooda ja peame saama seda toidust. B6 vitamiin on kaasfaktor mitmetel reaktsioonidel, k.a põletikusignaalid (Uueland et al., 2017). B6 vitamiini vajadus kasvab vanusega (Porter et al., 2016) ja selle vähenenud kontsentratsioon vähendab keha võimet eristada T lümfotsüüte (Qian et al., 2017). Seetõttu on lisaks muudele funktsioonidele B6 oluline immuunsüsteemile.

 • B6-vitamiin aitab kaasa normaalsele homotsüsteiini metabolismile
 • Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsele valkude ja glükogeeni ainevahetusele
 • B6-vitamiin aitab kaasa normaalsele psühholoogilisele funktsioonile
 • Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsele punaste vereliblede moodustumisele
 • Vitamiin B6 aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
 • B6-vitamiin aitab vähendada väsimust ja kurnatust
 • Vitamiin B6 aitab kaasa hormonaalse aktiivsuse reguleerimisele
 • Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsele tsüsteiini sünteesile
 • B6-vitamiin aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
 • B6-vitamiin aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele


VITAMIIN B12

Vitamiin B12 on inimesele hädavajalik vitamiin, mis tähendab, et meie keha seda ise ei tooda ja peame saama seda toidust. B12 leidub peamiselt loomses toidus ning harvem taimses.

Kroonilised seedeelundkonna põletikud on tihti seotud B12 vitamiini puudusega. Seda võib põhjustada halb imendumine tänu põletikulisele soolestiku limaskestale ja/või ebapiisavale imendumisele tänu kroonilisele kõhulahtisusele (Kilby et al., 2019).

Lisaks on EFSA kinnitanud, et B12 on oluline immuunsüsteemile. Tänu tema tähtsusele oleme lisanud B12 vitamiini ka Nahrini Probio Kompleks Plusi.

 • Vitamiin B12 aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
 • Vitamiin B12 aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
 • Vitamiin B12 aitab kaasa normaalsele homotsüsteiini metabolismile
 • Vitamiin B12 aitab kaasa normaalsele psühholoogilisele funktsioonile
 • Vitamiin B12 aitab kaasa normaalsele punaste vereliblede moodustumisele
 • Vitamiin B12 aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
 • Vitamiin B12 aitab vähendada väsimust ja kurnatust
 • B12-vitamiinil on roll rakkude jagunemise protsessis


FENKOLI (APTEEGITILLI EKSTRAKT)
 

Fenkol (Foeniculum vulgare) on üks iidsematest vürtsidest maailmas ja seda kasutatakse rahvameditsiinis külmetuse vastu. Sellel on mitmeid bioloogilisi toimeid tänu sellele, et ta sisaldab mitmeid mitte-lenduvaid ja lenduvaid ühendeid (eriti just eeterlikud õlid). Need eeterlikud õlid, eriti just trans-anethole ja fenchone, väljutavad bronhidest röga ja toetavad nende eemaldamist hingamisteedest. Lisaks on märgid, et fenkolil on viirusevastased ja mikroobidevastased omadused (Badgujar (2014) & Rather 2016).

Lisaks kasutatakse apteegitilli kõhukinnisuse raviks. See toime on samuti omistatud eeterlikele õlidele (Badgujar (2014) & Rather 2016).

 • Fenkol toetab söögiisu, seedimist ja eritumist
 • Toetab seedetrakti tervist
 • Toetab immuunsüsteemi
 • Aitab gaaside ja kõhukrampide vastu


KELLELE KASULIK?

Seedimine

 • Inimesed, kes kannatavad kõhukinnisuse käes
 • Inimesed, kes tahavad taastada oma soolestiku floorat pärast antibiootikumide kuuri
 • Eakamad inimesed, keda tihti kimbutavad seedimisprobleemid ja nõrk immuunsüsteem
 • Inimesed, kes kannatavad ärritunud soole sündroomi käes


Immuunsüsteem

 • Inimesed, kes tahavad ennetada külmetushaiguseid
 • Inimesed, kes tahavad tugevdada oma immuunsüsteemi
 • Eakamad inimesed, kellel on tihti nõrgem immuunsüsteem


Muu

 • Inimesed, kellel on halva dieedi tõttu tasakaalust väljas soolestik
 • Inimesed, kes on stressis


MIKS KASULIK?

 • Kõrge kontsentratsiooniga kultuurid soolestiku floorale
 • 6 miljardit CFU’d (kolooniat-moodustavat ühikut) päevase annuse 2 kapsli kohta
 • Sisaldab innovatiivset patenteeritud toorainet SynBalance® SmilinGut
 • Soolestik on oluline osa immuunsüsteemist. B6 ja B12 vitamiinid on lisatud täiendavaks toimeks
 • Biotiin on oluline soolestiku limaskestadele. Häired limaskestal võivad põhjustada põletikku ja nõrgendada immuunsüsteemi pikema aja jooksul
 • Sisaldab prebiootikumi inuliin optimaalseks dieediks ja soolestiku bakterite kasvu soodustamiseks


KASUTAMINE:
2 kapslit päevas toidukordade vahel koos veega. Kapsleid võib võtta ka vahetult enne toidukorda.

Säilitamine: külmkapis.

Kogus: 72tk.

Gluteenivaba. Laktoosivaba. Ei sisalda allergeene. Ei ole soovitatud väikelastele ega rasedatele.

TOIMEAINETE SISALDUS2 KAPSLI KOHTA
B12 vitamiin1.25 µg, 50%*
B6 vitamiin0,7 mg, 50%*
Biotiin25 µg, 50%*
Fenkoli (apteegitilli) ekstrakt40 mg
SynBalance® SmilinGut piimhappebakterid6 miljardit CFU
Inuliin580 mg

*%NRV- % päevasest võrdluskogusest täiskasvanutel

TOOTJA: Nahrin AG, Šveits. Maaletooja: Swiss Nahrin Estonia OÜ.

Mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Hoida kuivas, lastele kättesaamatus kohas. Mitte ületada päevast soovituslikku tarbimise kogust. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili.

8 arvustust tootele Probiootikumide kompleks seedimisele, immuunsusele, 72tk

 1. Eda (Toote omanik)

  Toimib Aitäh

 2. Anonüümne (Toote omanik)

  Mõjub seedimisele häati

 3. ly (Toote omanik)

  Meeldib

 4. Anonüümne (Toote omanik)

  Seedomine on tunduvalt paranenud.

 5. Vilme Kullerkupp (Toote omanik)

  Proovisin esimest korda,tundub hea

 6. Ülle (Toote omanik)

  väga hea kõhule ja seedimisele, leevendab koheselt kõik probleemid kõhuga seoses

 7. Anonüümne (Toote omanik)

  Alles hakkasin kasutama

 8. Ingrid (Toote omanik)

  Leevendab seedimisega tekkinud probleeme.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Korduma kippuvad küsimused

Siit leiad vastused olulistele küsimustele

Kuidas tooteid osta saab? Kuidas maksta ja kuidas toimub kättesaamine?

Ostmiseks võite tulla meie esinduspoodi aadressil Roosikrantsi 17, Tallinn E-R 09-17 või tellida tooted www.nahrin.ee e-poest. Maksta saab turvaliselt Montonio vahendusel läbi pangalingi või pangakaardiga. Kauba saadame Teie valitud SmartPost (soovitame, kuna asub siseruumides), Omniva või DPD automaati või toob kuller Teile kauba koju. Üle 50€ tellimustele on transport pakiautomaati tasuta. Lisaks saate tellimusele ise järele tulla meie esinduspoodi. Sinu tellimus jõuab pakiautomaati reeglina 1-2 tööpäeva jooksul. Suuremate kampaaniate ajal nagu E-smaspäev või muud suurkampaaniad võib pakk Teieni jõuda kuni 5 tööpäevaga.

Kui e-poest tellimisega esineb tõrkeid, võite oma tellimuse soovi saata e-mailile myyk@nahrin.ee või helistada 618 0733.

Jah. Meie e-poes osteldes saad nüüd 5% ostusummast boonuspunktide näol tagasi. Boonuspunkte saad kasutada oma järgmistel ostudel soodustuse saamiseks. Punktide kogumiseks ja kasutamiseks pead olema logitud sisse oma kasutajakontoga.

Iga kulutatud euro eest meie e-poes teenid 5 boonuspunkti (0,05€) ehk 5% oma ostusummast. 100 punkti on väärt 1€, mida saad kasutada ostukorvis soodustuse saamiseks.

Näide: teed meie e-poes 50€ tellimuse, mis teenib Sulle 50 x 5 = 250 boonuspunkti, mida saad kasutada näiteks oma järgmisel ostul allahindluse saamiseks. 250 punkti = 2,5€.

Nahrin alustas tervisetoodete valmistamist juba aastal 1954 Šveitsis, Sarnenis. Praeguseks on sellest kasvanud välja armastatud tervise ja ilutoodete ning maitseainete bränd ligi 30-s riigis üle maailma. Alates Euroopast kuni Jaapani ja Lõuna-Koreani välja. 70-aastane kogemus võimaldab pakkuda uusi innovatiivseid tooteid, alati garanteeritud Šveitsi tipp-kvaliteeti ning usaldusväärsust.

Kõik www.nahrin.ee lehel müüdavad toidulisandid on registreeritud Eesti Toidu- ja Veterinaarametis. Toidulisandeid ostes veendu, et tead, kus neid täpselt toodetakse ja kes neid valmistab. Kas on olemas konkreetne ja usaldusväärne tootja ja tootmiskoht, mida on võimalik tuvastada? Mis on toidulisandi päritolumaa? Kas saad olla kindel, et kasutatakse mitte kõige odavamat, vaid kvaliteetsemat toorainet?

Võid südamerahus olla kindel meie toodete kõrges kvaliteedis, kasulikkuses ja ohutuses Sinu ja Su pere tervisele ja ilule. Kõik meie tooted arendatakse, valmistatakse ja pakendatakse Šveitsis range kvaliteedikontrolli all, mitte kuskil teadmata kohas ja tingimustes. Meie tehasele on väljastatud kõrgeim toiduohutuse sertifikaat FSSC 22000, lisaks omame GMP kvaliteeditootmise ning ISO 9001 sertifikaate. Meil on kogemus aastast 1954, kasutame maailma tipp-tasemel tootmisseadmeid, oleme tootmises süsinikneutraalsed (katusel olevad päikesepaneelid, maasoojuspump ja vajadusel hüdroenergia) ning kasutame minimaalselt pakendeid (võimaluse korral oleme elimineerinud kosmeetikatoodetel säravad ja tarbetud papist lisapakendid, mis niikuinii kohe tee prügikasti leiavad).

Kõik kasutatud taimeekstraktid kontrollitakse põhjalikult meie ja sõltumatutes laborites, et Sinu tootesse jõuaksid ainult kõige väekamad, mitte kõige odavamad toimeained (seetõttu esineb meil vahel ka olukorda, kus mingid tooted on laost otsas, kuna parasjagu pole saada meie normidele vastavat taimeekstrakti) ning toodete mõju oleks stabiilselt efektiivne. Võimaluse korral hangime tooraine Šveitsi lähedalt, kasutame mahedat toorainet ja hoolitseme, et toetaksime jätkusuutlikut põllumajandust.

Kõik tooted vastavad Šveitsi rangetele kvaliteedinormidele ning lisaks müüakse neid pea 30s riigis üle maailma.

Nahrini tooteid on valmistatud aastast 1954, olles alati sünkroonis uusimate teadussaavutuste ja teadmistega, kuid samas hoides alati looduslikku ja rahvameditsiinist inspireeritud suunda. Usume, et puhas ning kvaliteetne looduslik tooraine toetab nii Sinu tervist kui ka ilu.

Kõik uued tooted läbivad mitmeaastase arendusfaasi, et veenduda nii meie kosmeetika- kui ka tervisetoodete kõrgeimas ja stabiilses kvaliteedis ning kasus Sinu tervisele ja ilule.

Kasutame võimaluse korral patenteeritud innovaatilisi aktiivaineid, üksteist toetavaid taimekoosluseid, eriti puhtaid ja kontsentreeritud taimeekstrakte, et meie toodete toime oleks Sulle võimalikult kasulik.

Tegemist on perefirmaga, mis kannab endas puhta looduse, ausa suhtluse ning innovatiivsuse väärtuseid juba üle 60 aasta.

Kõik see annab Sulle kindluse, et Sinu tarbitavad tooted on valmistatud ainult kontrollitult parimatest taimeekstraktidest ja kliiniliselt hügieenilises ja ohutus keskkonnas. Põhjalik tootearendus garanteerib parima võimaliku toime ja reaalse kasu Su tervisele ja ilule. Lisaks võid olla kindel, et meie toodete kasutamine jätab minimaalse ökoloogilise jalajälje.

Kirjuta meile palun myyk@nahrin.ee ja leiame kiiresti lahenduse.

Loe palun täpsemalt siit

Ei. Nahrin ei kasuta GMO´d ehk geneetiliselt muundatud tooraineid üheski oma tootes.

Meie tooted, mis on tunnistatud gluteenivabaks, on Šveitsi tsöliaakialiidu ja EL toidumääruse järgi gluteenivabad (alla 1 mg prolamiini ehk 2 mg gluteeni 100 g toote kohta (valmistamata)). Seadus nõuab, et deklareerime kõik koostisosad, isegi kui need on vaid mikroskoopilised jäägid. Kahjuks võib see tekitada klientides segadust.

Näiteks kasutame maitseainet, mis on valmistatud soja- ja nisuvalgust. Valk lagundatakse aminohapeteks, nii et gluteen lagundatakse samuti. Lõpuks sisaldab toode mikroskoopiliselt gluteeni (kui üldse) ja seda võivad tsöliaakia all kannatavad inimesed tarbida probleemidevabalt. 

Sellegipoolest näevad ette reeglid, peame deklareerima koostisosa “vürts (sojaga, nisuga)” just sellisel kujul.

Kinnitame teile, et kõik tooted, mille märgime gluteenivabaks, sobivad gluteenitalumatuse all kannatavatele inimestele ja sisaldavad lõpptootes alla 20 ppm gluteeni.

Jätkusuutlikkus on meie jaoks oluline ning see on osa meie väärtuspakkumisest. Meie toodete järjekindel ja tulevikku suunatud edasiarendus hõlmab ka tooraine säästvat ja õrna käitlemist. Seetõttu oleme Nahrini maitseainetes kasutatava palmirasva asendanud rapsiõliga. Meie kasutatav rapsiõli on pärit Šveitsist ja on osa meie pühendumusest Šveitsi põllumajandusele. Lisaks aitab kohaliku rapsiõli lühike tarneahel kaasa keskkonna kaitsmisele. 

Kvaliteetne taimne rasv, näiteks rapsiõli, kaitseb tundlikke tooteid niiskuse eest.

Toitainete hõlpsa omastamise ja säilimise tagamiseks tugineb Nahrin kapslite kujul toidulisandites peamiselt taimsest tselluloosist valmistatud kapslitele. Stabiilne kapsli kest kaitseb toitaineid kuumuse ja niiskuse eest. Puhtalt taimsed kapslid sobivad taimetoitlastele ja veganitele ning on ka gluteenivabad.

Ainult oomega-3 kalaõlikapslite puhul kasutame pehmet želatiinkapslit, kuna vedelad toitained, eriti oomega-3 rasvhapped EPA ja DHA, on õhu ja valguse suhtes tundlikud ning želatiinkapsel aitab neid mõjusid minimeerida.

FSSC 22000 (Food Safety System Certification) sertifitseerimissüsteemiga vastab Nahrin AG toiduainete tootmise kõrgeimatele standarditele. FSSC pakub ettevõtetele raamistikku toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise nõuete tõhusaks haldamiseks. See näitab, et sertifitseeritud ettevõte vastab ametiasutuste, kaubanduspartnerite ja tarbijate nõuetele. FSSC 22000 standard on suunatud ettevõtetele kogu toiduahelas ja seda tunnustab Global Food Safety Initiative (GFSI).

 1. Nahrin kasutab võimalikult palju Šveitsist pärit toorainet ja taimeekstrakte. Kui Šveitsis sobivaid kasvutingimusi ei ole, siis saadakse taimeekstrakte ka Itaaliast ja Prantsusmaalt. Toetame alati jätkusuutlikku põllumajandust ning kui vähegi võimalik kasutame mahetooteid.

2. Kasutame võimalikult vähe pakkematerjale ja paberit. Kui vähegi võimalik, väldime toodetel lisapakendeid. Meie kosmeetikatooted ei ole eraldi uhkes pakendis, mis leiab kiirelt tee prügikasti. Oleme digitaliseerinud võimalikult palju protsesse, et vähendada paberikulu ning otsime alati uusi võimalusi efektiivsuse ja keskkonnasõbralikkuse kasvuks. 

3. Nahrini tootmine on paberit, pappi ja plastmassi eraldanud ja korralikult utiliseerinud juba aastaid. Enne kui sellest Eestis üldse jututeemaks sai. Nii vähendame oma jäätmekogust miinimumini.

4. Kogu Nahrini tootmine on varustatud LED-valgustussüsteemiga, mis tagab piisava valgustuse meie tootmis- ja logistikaosakondade suurtel aladel. See vähendab energiatarbimist ning tagab masinate ja töökohtade ohutuse.

5. Nahrini peakorter ja tootmine Sarnenis, Šveitsis ei eralda CO2Alates 2005. aastast on Nahrin kasutanud kahte suurt maasoojuspumpa ja efektiivset soojustagastussüsteemi. See võimaldab Nahrinil katta ligikaudu 75% vajaminevast soojusvajadusest.

6. Nahrin on paigaldanud oma tehases 924 päikesepaneeli. 2020. aasta suve seisuga toodavad 1500 m2 suurusele pinnale paigaldatud 924 päikesepaneeli umbes 270 000 W energiat. See võrdub 115 kaheinimese kodu ligikaudse elektritarbimisega. Lisaks annab päikesepaneelide süsteem toite 4 sise- ja 4 välistingimustes elektrisõidukite laadimisjaamale.

7. Kasutame hüdroelektrienergiat. Elektrienergia, mida me oma päikesepaneelide kaudu ei tooda, pärineb keskkonnasõbralikust hüdroelektrienergiast.