Teepuuõli 15ml

Teepuuõli 15ml

Tavahind: 21,33 €

Special Price 17,06 €

Teepuuõlil on unikaalsed omadused ja seda on Austraalias kasutatud juba aastasadu loodusliku antibiootikumina kuna nähti, et tal on tugev mõju bakterite, viiruste ja seente vastu. Ta võitleb edukalt nakkuste vastu, on põletikuvastane, antiseptiline ja rahustav. 

See unikaalne kombinatsioon erinevatest Teepuu perekonda kuuluvate õlide segudest kombineerib iga õli erilised omadused ning annab kogu segule unikaalse mõju. Lisaks lõhnab see õli meeldivamalt ja mahedamalt kui tavaline teepuu õli!

Kõik tooted on arendatud, toodetud, testitud ja pakendatud Šveitsis, kasutades naturaalseid, puhtaid ja looduslähedaseid tooraineid. Keskkonna huvides oleme loobunud ka uhketest pakenditest.

või
Kirjeldus

Detailid

Loe siit lähemalt, kuidas ära tunda sünteetilised ja naturaalsed eeterlikud õlid, mis eeterlikud õlid üldse on, kuidas neid saadakse ja kuidas kasutada.

Probleemse naha hoolduseks on teepuu eeterlik õli eriti efektiivne koos teepuu kreemiga ja teepuu toonikuga.

Teepuuõlil on unikaalsed omadused ja seda on Austraalias kasutatud juba aastasadu loodusliku antibiootikumina kuna nähti, et tal on tugev mõju bakterite, viiruste ja seente vastu. Ta võitleb edukalt nakkuste vastu, on põletikuvastane, antiseptiline ja rahustav.

See unikaalne kombinatsioon erinevatest Teepuu perekonda kuuluvate õlide segudest kombineerib iga õli erilised omadused ning annab kogu segule unikaalse mõju. Lisaks lõhnab see õli pehmemalt ja meeldivamalt kui tavaline teepuu õli!

MIKS KASULIK

 • Antibiootiline
 • Antibakteriaalne
 • Seentevastane
 • Vähendab ärritusi
 • Haavuparandav

AKTIIVSED KOOSTISOSAD

TEEPUU (MELALEUCA ALTERNIFOLIA)

Teepuu kasvab eksklusiivselt Austraalias ja tema tervendavad omadused on Austraallastele teada tuhandeid aastaid. Nad kasutasid teepuukompresse haavade ja villide puhastamiseks ja parandamiseks. Legendi kohaselt kui Captain Cook jõudis oma meeskonnaga Austraaliasse, kasutasid nad selle puu lehti värskendava joogi valmistamiseks. Seetõttu ka nimi – Teepuu!

1920-ndatel aastatel uuriti teepuud teaduslikult ja eksperdid leidsid, et ühte liiki teepuu – Melaleuca alternifolia, omab antiseptilisi koostisosi. Järgnevatel aastatel kasutati teepuud väga sagedasti. Pärast Teist Maailmasõda aga surusid aga keemilised ravimid looduslikud välja ning alles 1970-ndatel aastatel sattus see õrn abimees uuesti huviorbiidile.

Ülioluline teepuuõli toimele on tema komponendid (mis looduses võivad päris palju varieeruda). On kaks komponenti, mis eristavad kõrgekvaliteedilist teepuuõli. Mina vähem Cineoli seal on, seda parem. Cineol’i sisaldus võib teepuuõlis varieeruda 3-60% vahel. Teine komponent on nn juhtivaineks kutsutav Terpinen-4-ol. Selle puhul on just kõrge sisaldus oluline ning see võib varieeruda 27-70% vahel.

Teepuuõli, mida selles tootes kasutatakse on eriti kõrge kvaliteediga. Meie varustaja garanteerib järgmised väärtused ülaltoodud kahe komponendi kohta:

                                                   Nahrini õli                  tavaliselt teepuuõli

Cineol’i sisaldus:                      2.5-3.5%                    6-15%

Terpinen-4-ol sisaldus:            vähemalt 43%            30-36%

Meie teepuuõli – Melaleuca alternifolia – ei ole segatud rohkem viljakamate ja seetõttu odavamate Teepuuõlidega nagu Melaleuca linariifolia ja Melaleuca dissitiflora. Terapeutiliselt väärtuslikud õlid on puhtad Melaleuca alternifolia õlid, mille Cineol’i sisaldust ei ole pärast korjet vähendatud. Tänu oma kvaliteedile on sellel õlil lai ampluaa antibakteriaalseid efekte.

Väikese aja jooksul on Austraalia Teepuu õli saanud hitiks eeterlike õlide seas ja seda peetakse üheks kõige laialdasema kasutusega õliks.

Tema toimet on võimalik aga veelgi tugevdada, kombineerides teda teiste õlidega. Korrektselt kombineeritud eeterlikud õlid toimivad üksteist tugevdavalt ning ainult koos on nad võimelised näitama oma tõelist tugevust.

Ideaalselt sobib teepuu kombineerituna nelja järgneva õliga, mida Austraalias tuntakse samuti teepuu õlide all. Need õlid on kajeput, niaouli, manuka ja kanuka. Eriti just manukaõli omab eriti väärtuslikke omadusi ja on eriti sõbralik nahale. Just sellel põhjusel oleme integreerinud manuka, rosalina ja niaouli õli meie teepuu seeriasse.

MANUKA ÕLI (LEPTOSPERMUM SCOPARIUM)

See õli, botaanilise nimega „Leptosermum scoparium“ kasvab Uus-Meremaal, kuigi esimesena kasvas Ida-Austraalias ja hiljem levis Lääne-Austraaliasse, Tasmaaniasse, Uus-Meremaale ja Kagu-Aasiasse.

Manuka puud kasvavad kuni 8m kõrguseks, nad kasvavad hästi kiiresti ja neil on väikesed teravad lehed. Kevadel on puud õites ja näevad imelised välja. Mõnus, õrn lõhn on tüüpiline manuka puule. 

Manuka on traditsiooniline abimees Maoridele, Uus-Meremaa põlisasukatele. Isegi praegusel ajal kasutavad nad selle taime erinevaid osi. Kui seemne kestasid ja noori võrseid kasutatakse kõhulahtisuse ja kõhuvalu ning eriti haavade raviks, siis tema lehed on end tõestanud palavikuliste uriiniteede nakkuste puhul. Puu koore närimine väidetavalt rahustab ja aitab paremini magada.

Manuka õli komponendid demonstreerivad selle õli laialdasi kasutusomadusi. Nüüdisajal on manuka õli peamine reputatsioon Uus-Meremaal kui laiaulatuslik antibiootikum. Siiski oleks patt kasutada seda õli ainult kui „bakteri- ja seenetapjana“. See on väga tundlik õli, mis paneb inimese end hästi tundma. Selle lõhn ei ole nii tugev kui tavalisel teepuu õlil ja lõhnab tegelikult väga meeldivalt.

Selle sajandi algusest on toodetud manuka eeterliku õli, kuid see pole veel massidesse jõudnud. Peamiselt seetõttu, et destillatsiooni kaudu saab omandada ainult väikese koguse õli, mistõttu kasutatakse tihti odavamat eukalüpti või Austraalia Teepuu õli. 

Teaduslikud eksperimendid on tõestanud, et manuka õlil on palju tugevam efekt kui teepuu õlil bakterite ning seente vastu võitlemisel ning lisaks on ta väga sõbralik nahale ja limaskestadele. Lisaks on manuka õli aroom stressi- ning ärritusevastane. Ta on rahustav ja samal ajal psühholoogiliselt stimuleeriv. See õli omab positiivset mõju inimese sisemisele tasakaalule, annab rahu ja stabiilsust. See omakorda annab inimesele üldise heaolu tunde ning annab jõudu eluraskustega tegelemisel.

Uus-Meremaal on just manuka õli saanud üheks kõige populaarsemaks eeterlikuks õliks nahahooldustoodete puhul. Selles maailmaosas on eriti oluline kaitsta nahka tugeva päikesekiirguse eest ja manuka oma tugeva nahka kaitsva efektiga on selleks eriti hea.

Manuka õli on efektiivne erinevate nahaprobleemide vastu võitlemisel. Ta tugevdab meie psüühikat ja stabiliseerib nahka; muudab selle vastupidavamaks kuna omab rahustavat efekti naha närvidele ja on ka rakke aktiveeriv ja väliseid nahakihte regenereeriv.  Õli on ka efektiivne sügeleva ja ekseemse naha puhul. Tänu erinevatele keskkonnamõjudele ja stressile meie nahk muutub järjest õhemaks ja seetõttu näitab ka rohkem allergilisi reaktsioone.

ROSALINA ÕLI (MELALEUCA ERICIFOLIA)

See õli, botaanilise nimega „Melaleuca ericifolia“ on igihaljas põõsas, mis kasvab New South Wales’s ja Queenslandis, Austraalias. Ta kasvab 4.5m kõrguseks ja 3m laiuseks ja tal on kitsad rohekas-hallid, 1.2cm pikkused lehed. Vars on püstine ning kaetud paberise koorega ning paljude peenikeste okstega, mis viivad tiheda tekstuuriga kroonini. Nagu ka tema teised teepuu sugulased on ka rosalina antibakteriaalse, seenevastase ja immuunsüsteemi tugevdava efektiga. 

NIAOULI ÕLI (MELALEUCA VIRIDIFLORA)

Niaouli on sugulane kajeputi puuga ja kasvab Austraalias. Selle lõhna on tugevalt seostatud eukalüptiga, kuid ta on veidi kergem ja värskem. Kui hingata sisse kajeputi õli, siis ta vabastab hingamisteed ja seetõttu kasutatakse teda tihti saunas. Niaoulile omastatakse ka mõningast seksuaalset erutust tugevdavat efekti ning ta aitab ka parandada keskendumist ning aitab pea selgeks teha.

 • Antiseptiline
 • Stimuleeriv
 • Põletikuvastane
 • Valuvähendav
 • Seenevastane
 • Antibakteriaalne

KASUTAMINE

 • Aroomiteraapias: lisa 3 tilka aroomiteraapia lambi vette
 • Massaaž: lisa 3-5 tilka massaažiõlile
 • Saun: lisa 3-5 tilka sauna leilivette 
 • Vann: lisa 10 tilka vanniveele (vajad emulgaatorit nagu mesi, piim või spetsiaalset vanni-ekstrakti)
 • Auruvann: lisa 3-5 tilka veele
 • Jala- ja kätevann: lisa 2-3 tilka veenõusse koos külma või sooja veega
 • Kuum või külm kompress: lisa 5 tilka õli 100ml vee hulka, kasta puuvillane riie vette ja aseta probleemsele kohale
 • Kehahooldus: lisa 1 tilk õli väikesele kogusele baaskreemile, kanna soovitud kohale ja masseeri õrnalt sisse
 • Õhuniisuti: lisa 3 tilka õhuniisuti vee hulka

Lõhn pudelist nuusutades võib mõnede õlide puhul olla liiga tugev ja ei esinda reaalset lõhna õli lahustamisel. See on eriti tõsi puhaste eeterlike õlide puhul.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Hoiatus: mitte kasutada individuaalsel teepuu või manuka mittetaluvusel!

Tootja: Jüstrich Cosmetics AG, Šveits. Maaletooja: Swiss Nahrin Estonia OÜ.

Kommentaarid

Kliendi kommentaarid 1 item(s)

Teepuuõli aitab vistrike vastu
"Teepuõili aitab vistrike korral." Review by Liisi / (Postitatud 10.06.2016)

Kliendi kommentaarid 1 item(s)

Teepuuõli aitab vistrike vastu
"Teepuõili aitab vistrike korral." Review by Liisi / (Postitatud 10.06.2016)

Ülevaate lisamine

Ülevaate lisamiseks palun logi sisse.